Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-12-12 09:10:04 przez KacperGlod

Nowy aparat RTG w bocheńskim szpitalu

Bocheński szpital wzbogacił się o nowy cyfrowy aparat RTG. Urządzenie ma możliwość wykonywania zdjęć kości długich, co jest szczególnie cenne dla ortopedii.

Nowy aparat jest drugim tego typu urządzeniem w szpitalu. Placówka dysponuje aparatem zakupionym ponad dwa lata temu, także cyfrowym.

Jest też aparat przyłóżkowy, który umożliwia szybką diagnostykę obrazową bezpośrednio przy łóżku pacjenta — wyjaśnia Sabina Wojewoda, koordynator Centrum Diagnostyki Obrazowej Szpitala Powiatowego w Bochni.

/media/user/images/upload/Grudzien/Grudzien 2022/DSC_2389.jpg

W skład centrum wchodzą: oprócz dwóch Pracowni RTG Pracownia Tomografii Komputerowej, Pracownia USG, Pracownia EKG, Pracownia Echo Serca i Pracownia Rezonansu.

Nowy aparat to nowe możliwości dla naszego szpitala. Nasi mieszkańcy nie muszą już jeździć do Krakowa, czy do sąsiednich powiatów, aby wykonać prześwietlenie tych części, których do tej pory nie było możliwości prześwietlania — wyjaśnia starosta Adam Korta.

W ciągu miesiąca Pracownia RTG wykonuje około 2,5 tysiąca badań. Część z nich wynika z potrzeb szpitala i jest realizowana dla hospitalizowanych w tej placówce pacjentów, część do usługi świadczone dla osób z zewnątrz. Co istotne Pracownia RTG jest czynna 24 godziny na dobę, także w niedzielę i święta. Wejść do niej można przez SOR.

/media/user/images/upload/Grudzien/Grudzien 2022/DSC_2381.jpg

fot. Starostwo Powiatowe w Bochni/Sabina Kierepka