Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-12-14 15:05:44 przez system

Nowy most w Nieszkowicach Wielkich

Prawie 1,4 miliona złotych wyniosła przebudowa mostu w Nieszkowicach Wielkich, w piątek 9 grudnia z udziałem wicewojewody małopolskiego uroczyście otwarto kolejny most w Powiecie Bocheńskim.

W ramach inwestycji rozebrano stary drewniany mostek w miejscu którego powstał nowy żelbetowy most o nośności 40 ton wraz z elementami bezpieczeństwa ruchu. Przebudowano również dojazdy i istniejące zjazdy indywidualne do działek. Powstał chodnik i kanalizacja deszczowa, przebudowano rowy oraz koryto potoku Zawadka.

- Tym razem mieszkańcy Nieszkowic Wielkich mogą z dumą chwalić się nowym obiektem. Poprawa bezpieczeństwa i komfort życia mieszkańców naszego powiatu to priorytetowe działania, jakie przyświecają w naszej pracy. Cieszę się, że Wojewoda Małopolski pamięta o naszym powiecie – mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński

W uroczystym oddaniu inwestycji uczestniczył wicewojewoda małopolski Józef Gawron, starosta bocheński Ludwik Węgrzyn, wicestarosta Józef Mroczek. Obecny był również wójt gminy Bochnia Marek Bzdek wraz z zastępczynią, radni powiatowi oraz gminni oraz przedstawiciele Policji, Zarządu Dróg i mieszkańcy.

Inwestycja była możliwa dzięki pozyskanej przez Zarząd Powiatu dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych w wysokości prawie 800 tys. złotych.