Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-06-09 15:16:35 przez system

„Ochronka” ukwieca miasto

6 czerwca ruszyła realizacja zadania „Bochnia w kwiatach”, polegającego na zakupie i dystrybucji doniczek z sadzonkami kwiatów wśród właścicieli obiektów i posesji ścisłego centrum miasta.

Projekt „Na górze róże, na dole fiołki”, realizowany przez Stowarzyszenie "Ochronka - Dom Serce Ludzie" oraz Centrum Dzieci i Młodzieży "Ochronka", ma na celu upiększenie naszego miasta poprzez ukwiecenie obiektów ścisłego centrum Bochni.

W poniedziałkowe popołudnie w siedzibie "Ochronki" jej wychowawcy oraz podopieczni rozpoczęli sadzenie kwiatów w doniczkach tworząc barwne kompozycje, które we wtorek zawieszone zostały na Altanie na Plantach Salinarnych oraz na bocheńskich „arkadach”. To jednak nie koniec działań, gdyż w najbliższym czasie ukwiecone zostaną kolejne obiekty, a sadzonki kwiatów rozdysponowane zostaną również wśród mieszkańców centrum Bochni.

Szczegóły dotyczące dalszego prowadzenia akcji, której realizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Bochnia, przekazywane będą na bieżąco. Wkrótce zostaną przez przekazane informacje dotyczące sposobu dystrybucji kwiatów wśród mieszkańców.