Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-05-12 15:29:15 przez system

Od poniedziałku ul. Floris nieprzejezdna

16 maja rusza rozbudowa fragmentu drogi powiatowej Poręba Spytkowska-Bochnia(ul. Brzeźnicka, ul. Floris). Całkowitej modernizacji ulegnie łuk na ul. Floris. W tym dniu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Roboty odbywać się będą przy całkowitym zajęciu obu pasów jezdni. Zakres prac obejmuje rozbudowę drogi, przebudowę chodników dla pieszych i modernizację oraz budowę zjazdów. Powstanie mur oporowy, przebudowana będzie sieć energetyczna i teletechniczna, a także wodociągowa. Wartość robót zgodnie z umową to ponad 660 tys. zł.

- Realizacja tej inwestycji to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa użytkowników tej drogi tym bardziej, że to miejsce od lat jest zaliczane do jednych z najbardziej niebezpiecznych – mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Z uwagi na charakter prac zakłada się całkowite wyłączenie jezdni na odcinku ok. 80 m. Ponadto ul. Floris za skrzyżowaniem z łącznikiem do ul. Konfederatów Barskich oraz ul. Brzeźnicka za skrzyżowaniem z ul. Św. Jana zostaną zamknięte z udostępnioną możliwością przejazdu dla mieszkańców. Czasowo zlikwidowany zostanie także przystanek na ul. Brzeźnickiej. Termin realizacji inwestycji to sierpień 2016 r.