Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-10-24 23:28:14 przez system

Odblaskowy piknik w Mikluszowicach

Od kilku lat uczniowie szkoły podstawowej w Mikluszowicach podejmują liczne działania wśród lokalnej społeczności na rzecz bezpieczeństwa, współpracując wspólnie z lokalnym samorządem oraz wieloma instytucjami, w zakresie m. in. korzystania elementów odblaskowych zarówno przez pieszych jak i rowerzystów.

Dlatego też, efektem wspólnego działania jest powstanie i funkcjonowanie jednego z najnowocześniejszych miasteczek komunikacyjnych w Polsce. Także w samym miasteczku odbywają się finały Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Co roku szkoła bierze udział w konkursie pn. "Odblaskowa Szkoła" starając podejmować innowacyjne działania zachęcające do zwiększenia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Jednym z elementów zorganizowanego 19 października "Odblaskowego Dnia Bezpieczeństwa" był Piknik na terenie Miasteczka Komunikacyjnego pn. "Noś odblaski, świeć przykładem" oraz "Odblaskowy Marsz" ulicami Mikluszowic z transparentami zachęcającymi mieszkańców do używania elementów odblaskowych.

Natomiast wśród atrakcji samego Pikniku znalazły się m. in. kamizelki i zawieszki odblaskowe dla dzieci ufundowane przez sponsorów, uczniowie świetlicy przedstawili spektakl pt."Jestem bezpieczny" oraz zaprezentowali "Odblaskowy taniec ", wręczono także nagrody dla zwycięzców w konkursie plastycznym " Odblaskowy transparent".