Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-11-26 04:08:43 przez system

Orlik otwarty - zobacz galerię zdjęć

Posłowie, wicewojewoda, radni województwa, władze miasta i powiatu, ale przede wszystkim młodzi ludzie uczestniczyli w dzisiejszym (czwartek 26 listopada) otwarciu kompleksu boisk ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej Nr 7.

Bocheński Orlik — kompleks boisk wraz z zapleczem socjalnym, powstał na terenie przyszkolnego boiska na Os. Niepodległości. Dzisiaj został uroczyście otwarty. Było więc to, co zawsze towarzyszy tego rodzaju ceremoniom — przemówienia, przecięcie wstęgi, poświęcenie obiektu, część artystyczna (cheerleadarki), seria rzutów karnych (strzelały nawet panie w butach na wysokich obcasach). Nie mogło się też obyć bez meczu, w którym zmierzyły się reprezentację SP Nr 7 i Gimnazjum Nr 2.

Obiektem administruje szkoła i według zapewnień będzie on ogólnodostępny — wstęp na niego będzie bezpłatny, za uprzednim uzgodnieniem terminu.
Inwestycja kosztowała ok. miliona złotych. Współfinansowały ją: rząd, województwo i miasto — każde po jednej trzeciej. Wykonawcą była firma "Hallux".