Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-04-17 19:46:36 przez system

Oszukany staruszek stracił 150 tys.

83 letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego zawiadomił KPP w Bochni o dokonaniu oszustwa na jego osobie przez nn. kobietę podająca się telefonicznie za policjantkę, która rozpytywała zgłaszającego o jego oszczędności.

Następnie skontaktował się ze zgłaszającym nn. mężczyzna, przedstawiający się za Prokuratora, który poinformował go, aby udał się do banku i założył konto internetowe w celu uniknięcia oszusta. Następnie pokrztwdzony przekazał login oraz hasło do konta ww. osobom. W wyniku oszustwa poniósł straty w wysokości 150000 zł złotych.

APEL POLICJI:

W związku z próbami dokonywania oszustw metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, „na członka rodziny” itp. bocheńska Policja po raz kolejny apeluje do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności przy odbieraniu telefonów, zwłaszcza jeżeli dotyczą one pomocy finansowej, a w szczególności konieczności przekazania pieniędzy nieznanym osobom. Tyczy się to przede wszystkim osób starszych, które najczęściej padają ofiarami tego typu przestępstw, dlatego tak ważne jest, aby ostrzec swoich rodziców, dziadków, a także osoby samotne przed oszustami działającymi właśnie w ten sposób.
W szczególności należy ostrzec je, aby nie przekazywały pieniędzy osobom obcym, podającym się np. za znajomych wnuczka, córki, a także nie przelewały większych kwot pieniędzy bez konsultacji z rodziną. Ponadto należy wyczulić wymienione osoby, aby nie dały się namówić na zakładanie kont, branie kredytów, pożyczek bowiem w ten sposób mogą one stracić oszczędności bądź też zaciągnąć zobowiązania, które później będzie trzeba spłacać przez lata.