Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-06-18 09:34:35 przez system

Oszustwo internetowe

15 czerwca bocheńscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi zatrzymali dwóch młodych (26 i 19 lat) mieszkańców gm. Rzezawa, podejrzanych o to, że w maju br. oszukali około 100 osób za pośrednictwem portalu allegro.pl, oferując do sprzedaży karty doładowania do telefonów komórkowych.

Wobec zatrzymanych Prokurator Rejonowy w Bochni zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju wobec jednego, a wobec drugiego poręczenie majątkowe w kwocie 3000 zł oraz zakaz opuszczania kraju.
Mechanizm oszustwa polegał na tym, że najpierw oszuści sprzedawali kody doładowania o niskich doładowaniach, kupowane legalnie bez żadnego zysku. Gdy pojawiły się liczne pozytywne opinie postanowili "zarobić". Zaoferowali tym razem kody wartości 50 zł po okazyjnej cenie 40 zł. Wystarczyło kilka dni, aby oszukać ponad 100 osób. Trwa ustalanie pokrzywdzonych osób.
Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Postępowanie prowadzi Wydział do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi Komendy Powiatowej Policji w Bochni.