Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-10-04 15:01:44 przez system

Otwarcie placu zabaw i zielonej siłowni w Krzeczowie

W sobotę 1 października odbyło się oficjalne otwarcie placu zabaw dla dzieci oraz zielonej siłowni przy bibliotece w Krzeczowie.

Obiekt powstał dzięki realizacji zadania pn. „Stworzenie warunków dla nowej i zwiększenie atrakcyjności istniejącej oferty placówki bibliotecznej w Krzeczowie poprzez zagospodarowanie terenu wokół budynku oraz zakup i montaż sprzętu oraz wyposażenia” w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa . Wartość inwestycji wyniosła ponad 214 tys. zł z czego Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu otrzymało dofinansowanie w wysokości 118.786 zł.

Sobotnia uroczystość rozpoczęła się od przecięcia wstęgi, którego dokonali wójt Rzezawy Mariusz Palej, sołtys Krzeczowa Jan Panna, radny wsi Krzeczów Wiesław Pajor oraz delegacja dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzeczowie im. Janusza Korczaka. Następnie ks. proboszcz Stefan Irla poświęcił nowootwarty obiekt, życząc wszystkim zebranym owocnego użytkowania. Na zakończeniu oficjalnej części w niebo uniosły się kolorowe balony, które wypuściły dzieci jako symbol radosnego wydarzenia oraz wystrzeliły korki szampanów Picolo.

Kolejnym punktem spotkania był krótki program artystyczny, przygotowany przez dzieci z przedszkola i szkoły w Krzeczowie pn. „Rzepka” i „Dziwny Sen Hanki”. Utrzymane w tematyce bibliotecznej spektakle bawiły wszystkich zgromadzonych, dzięki czemu na placu zabaw nie brakowało szczerych uśmiechów i wyśmienitych humorów. Muzycznie zaprezentowały się także laureatki Przeglądu Młodych Talentów 2016 - Małgorzata Góra i Natalia Golińska.

Wójt Rzezawy Mariusz Palej oraz sołtys Krzeczowa Jan Panna zabrali głos, dziękując wszystkim zaangażowanym w realizację tego zadania. Było to ogromne przedsięwzięcie, podjęte w myślą o wszystkich mieszkańcach Krzeczowa. Z życzeniami dobrej zabawy na nowootwartym obiekcie wszyscy zgromadzeni udali się na symboliczny poczęstunek. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie uroczystość przebiegła we wspaniałej letniej atmosferze, dalekiej od jesiennego klimatu.