Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-08-11 23:46:08 przez KacperGlod

Otwarto nowy parking przy bocheńskim szpitalu

Dobra wiadomość dla pacjentów Szpitala Powiatowego w Bochni, ale też wszystkich odwiedzających chorych. Od dziś czynny jest nowy parking przy powiatowej lecznicy. 37 miejsc postojowych, w tych 8 dla osób z niepełnosprawnościami, zlokalizowanych jest od strony ulicy Krakowskiej.

W piątek inwestycję obejrzeli Adam Korta Bocheński Starosta, Marek Rudnik i Jerzy Błoniarz z Zarządu Powiatu Bocheńskiego. W spotkaniu wziął udział także Jarosław Kycia dyrektor szpitala, Jan Komasa kierownik Działu Techniczno-Gospodarczego szpital, Jerzy Maćkowski inspektor nadzoru oraz Ryszard Birkowski wykonawca inwestycji.

To jedna z tych inwestycji, które ułatwią życie mieszkańcom naszego powiatu. To kolejne miejsca parkingowe w mieście, gdzie liczba miejsc postojowych jest mocno ograniczona. Przypomnę, że w ubiegłym roku udało się oddać duży parking koło budynku gdzie swoją siedzibę ma m.in. PCPR — mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Budowa parkingu została zakończona już kilka tygodni temu, jednak konieczne było uzyskanie wszystkich niezbędnych zgód i pozwoleń na użytkowanie tego miejsca. Oznaczony wjazd na parking znajduje się od strony ulicy Krakowskiej. Tworzy go 37 miejsc postojowych, osiem z nich jest dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami. Postój na czterech miejscach dla niepełnosprawnych od strony ulicy Świętokrzyskiej jest bezpłatny.

Wjazd na parking zlokalizowany na lekkim wzniesieniu nie będzie problemem nawet zimą, bowiem wykonawca zastosował maty grzewcze tworząc podgrzewany podjazd.

Za pierwsze 15 minut postoju na nowym parkingu kierowcy nic nie zapłacą, za kolejne naliczana będzie opłata.

Celowo zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiego rozwiązania, by wymusić rotację na parkingu. W tych miejscach w Bochni, gdzie za postój nie trzeba płacić, znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem — mówi Jarosław Kycia, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Oddanie tej inwestycji jest pierwszym etapem w reorganizacji miejsc postojowych wokół szpitala. Dyrekcja już przygotowuje projekt, w ramach którego będą uporządkowane wszystkie miejsca parkingowe wokół lecznicy. Jest ich sporo, bo ponad 200.