Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-12-19 19:22:33 przez eb

Pił tęgo, jechał szybko, za to bez prawa jazdy

Bocheńscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 21-letniego kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 128 km/h. Ponadto mężczyzna był mocno nietrzeźwy i nie posiadał prawa jazdy. Już wkrótce 21-latek stanie przed sądem, a za popełnione przestępstwo może trafić za kratki nawet na 2 lata.

Policjanci bocheńskiej drogówki pełniąc służbę 18 grudnia br., na terenie miejscowości Proszówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem passatem, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 128 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 78 km/h.

Tuż po zatrzymaniu pojazdu, policjanci szybko zorientowali się, że mają do czynienia z nietrzeźwym, a świadczyło o tym zachowanie 21-latka i unosząca się z wnętrza pojazdu silna woń alkoholu. Badanie trzeźwości tylko potwierdziło podejrzenia policjantów, kiedy na wyświetlaczu urządzenia ukazał się wynik 2,26 promila alkoholu w organizmie badanego. 21-latek przyznał się również policjantom do tego, że nie posiada prawa jazdy.

Kierowca pojazdu, mieszkaniec powiatu bocheńskiego w sposób rażący dopuścił się naruszenia przepisów ruchu drogowego, przekraczając znacznie dopuszczalną prędkość i kierując pojazdem bez uprawnień, ale przede wszystkim - w stanie nietrzeźwości. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie mężczyźnie grozi kara pozbawiania wolności do lat 2. Kierowcę czeka również wysoka grzywna, a także kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.