Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-03-13 14:20:52 przez system

Pijany kierowca TIR-a w rękach policji

Policjanci bocheńskiej drogówki zatrzymali kierowcę TiR-a, który po pijanemu, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa wjechał pod zakaz ruchu.

12 marca patrol policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji.w Bochni zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę pojazdu ciężarowym marki man, który zwrócił na siebie uwagę tym, że nie korzystał z pasów bezpieczeństwa i wjechał do miasta pomimo obwiązującego zakazu tonażowego.

W trakcie kontroli trzeźwości 32-letniego kierowcy okazało się, że brak zapiętych pasów i nieprzestrzeganie znaków drogowych to nie jedyne oznaki „luźnego” podejścia kierowcy do przepisów ruchu drogowego, gdyż alkomat wskazał u mężczyzny 0,88 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Z ustaleń Policji wynika, że kierowca jechał z Wieliczki do jednego z bocheńskich zakładów celem załadunku pojazdu.

- W najbliższym czasie 32-latek odpowie za swoje postępowanie przed sądem i na pewno będzie się musiał pożegnać z pracą kierowcy na dłuższy czas, jaki? – o tym zadecyduje sąd. Ponadto za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2 – komentuje zdarzenie mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.