Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-11-26 18:45:25 przez eb

Pirat drogowy w Proszówkach

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni 24 listopada br. kontrolując prędkość kierowców na drodze wojewódzkiej nr. 965 w Proszówkach namierzyli kierowcę osobowego forda, który z nadmierną prędkością, nie stosując się do linii podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych wyprzedzał inne pojazdy.

Mimo że policjanci wyraźnie i kilkakrotnie dawali kierującemu sygnał do zatrzymania się, ten zignorował sygnały, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast zareagowali i po krótkim pościgu dogonili i zatrzymali pirata drogowego.

Kierowcą forda był 32-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, a na siedzeniu pasażera podróżował jego 40-letni znajomy. Kontrola stanu trzeźwości wskazała, że 32-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem silnikowym.

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Dodatkowo mężczyzna odpowie za popełnienie wykroczeń tj. przekroczenie dozwolonej prędkości o 27 km/h, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym (niestosowanie się do linii podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych), a także kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień. 32-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.