Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-08-12 01:46:13 przez system

Po odbiór paszportu - do Bochni

Do tej pory wszyscy, którzy składali w bocheńskim biurze paszportów wnioski o wydanie dokumentu, musieli po jego odbiór fatygować się do Tarnowa. Teraz ma się to zmienić i paszport również będzie można odebrać w Bochni.

Jerzy Miller, wojewoda małopolski zadecydował o reorganizacji systemu wydawania paszportów, na którym najwięcej zyskają mieszkańcy właśnie Bochni, ale także Brzeska, Gorlic i Limanowej. W Brzesku powstanie nowy punkt paszportowy, w którym mieszkańcy będą mogli składać wnioski i odbierać paszporty. Natomiast w punktach w Gorlicach i Limanowej — podobnie jak w Bochni, w których do tej pory można było jedynie złożyć wniosek, będzie można również odebrać paszport. Nową działalność punkty rozpoczną najprawdopodobniej już we wrześniu. Aby punkty mogły ruszyć wystarczy już tylko zakup niezbędnego sprzętu - co robią starostowie.

W tym momencie w Małopolsce sprawy paszportowe można załatwiać w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, w delegaturach w Tarnowie i Nowym Sączu oraz w 8 punktach terenowych w: Chrzanowie, Wadowicach, Oświęcimiu, Olkuszu, Nowym Targu, Gorlicach, Limanowej i Bochni.
Przypominamy, że w Polsce od końca lipca wydawane są nowe paszporty z dodatkową cechą biometryczną - elektronicznym zapisem odcisków palców. Wprowadzenie odcisków palców to krok do przodu w lepszym zabezpieczaniu dokumentów, zapobieganiu ich fałszowaniu i kradzieżom. Wprowadzenie nowocześniejszej formy dokumentów nie oznacza jednak konieczności wymiany dotychczas posiadanych paszportów - zachowują one ważność do daty, która jest w nich zapisana