Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-11-27 12:34:43 przez system

Pociąg do pomagania

22 listopada ruszyła IX edycja akcji społecznej SZLACHETNA PACZKA, a wraz z nią pierwszy w historii POCIĄG DO POMAGANIA. Dołącz do niego i przygotuj świąteczną pomoc dla jednej z 5 tysięcy rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa ? Ty też możesz pomóc!

Tegoroczna edycja SZLACHETNEJ PACZKI ruszyła w minioną niedzielę. Podczas konferencji prasowej na Dworcu Centralnym w Warszawie oficjalnie otwarta została internetowa baza rodzin potrzebujących. Wcześniej TNS OBOP opublikował pierwsze w Polsce, prowadzone w ramach współpracy z akcją SZLACHETNA PACZKA badania nad skłonnością Polaków do pomagania innym. Stąd też wyruszył POCIĄG DO POMAGANIA IC relacji Warszawa — Kraków, który chęcią niesienia skutecznej pomocy ma zarazić całą Polskę.

Wszystko po to, by każda z ponad 5 tysięcy rodzin potrzebujących, objętych akcją SZLACHETNA PACZKA znalazła swoich darczyńców. Baza zawierająca dane o rodzinach otwarta będzie między 22 listopada a 10 grudnia. Wtedy darczyńcy, przygotowując dla rodzin dotkniętych biedą paczki świąteczne, mają szansę podarować im wiarę w ludzi oraz radosne święta.

SZLACHETNA PACZKA jest organizowana od 2001 roku. W 2008 roku szacowana wartość przekazanej pomocy wyniosła 3,4 mln zł, a skuteczną pomoc otrzymało 4 826 rodzin w całej Polsce. Jednej rodzinie pomagało średnio 12 osób, a wartość paczki sięgnęła 700 zł. SZLACHETNA PACZKA to pomoc konkretna, odpowiadająca na potrzeby rodzin dotkniętych biedą. Wolontariusze szukają rodzin, których bieda jest niezawiniona, pytają o ich potrzeby i marzenia. Informacje te umieszczają w anonimowej, internetowej bazie danych na stronie www.szlachetnapaczka.pl, z której przyszli darczyńcy wybierają rodziny, dla których przygotowują świąteczny prezent.
SZLACHETNA PACZKA daje szansę podzielić się dobrem — najszlachetniejszą częścią siebie. — Uczymy ludzi, jak skutecznie pomagać sobie nawzajem. Jakością paczek podnosimy samoocenę obradowych, dając im nadzieję i siłę do działania — podkreśla ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca akcji oraz prezes Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora SZLACHETNEJ PACZKI.

Tegoroczna SZLACHETNA PACZKA przekaże pomoc ponad 5 tysiącom rodzin potrzebującym. W akcję już zaangażowało się prawie 4 tysiące wolontariuszy, działających w 260 rejonach w całym kraju. Do akcji przyłączyła się nawet reprezentacja polskich siatkarzy — jeszcze przed wyjazdem do Japonii na Puchar Wielkich Mistrzów, przygotowali prezenty świąteczne dla trzech rodzin z województwa łódzkiego.
Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i zobacz, jak możesz pomóc! Baza rodzin potrzebujących otwarta będzie od 22 listopada do 10 grudnia — wybierz jedną z nich i przygotuj skuteczną pomoc. Tak wiele zależy od Ciebie!