Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-04-23 01:44:39 przez system

Podziemna Droga Krzyżowa

Rozpoczęły się prace montażowe w podziemiach kopalni Soli Bochnia, związane z budową pierwszej kaplicy Podziemnej Drogi Krzyżowej. Wszystkie elementy wykonane na powierzchni Ziemi w pracowni plastycznej Andrzeja Kołaczyńskiego zostały zwiezione przez górników w miejsce usytuowania kaplicy ? Stacji IV (Spotkanie z Matką).

Niektóre ze zwożonych do podziemi elementów ważą ponad 1000 kg. Każda z zaprojektowanych kaplic składać się będzie z dwóch części sacrum i profanum. W obecnie montowanej kaplicy część sacrum przedstawiać będzie scenę IV Stacji — spotkanie Jezusa z Matką. Część kaplicy profanum również będzie posiadała charakter sacrum z Maryjnym tematem przewodnim — prezentacją najbardziej znanych wizerunków Matki Bożej nie tylko w Polsce ale również poza jej granicami.
Niektóre ze zwożonych do podziemi elementów ważą ponad 1000 kg. Uroczyste otwarcie pierwszego etapu Drogi Krzyżowej w miejscu powstania Kaplicy odbędzie się 7 maja o godz. 11.00. Udział w uroczystości potwierdził Honorowy Przewodniczący Komitetu Budowy Drogi Krzyżowej w Kopalni Soli Bochnia biskup tarnowski Wiktor Skworc.