Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-10-08 13:52:41 przez system

„Pogromcy znaków drogowych” w rękach policji

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Bochni ustalili sprawców zniszczenia znaków drogowych oraz lustra ułatwiającego kierowcom poruszanie się na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 965 z ulicą Górki. Sprawcami tego zdarzenia są nieletni, których dalszym losem zajmie się sąd rodzinny.

30 września policjanci rewiru dzielnicowych, w trakcie obchodu Baczkowa, na ulicy Górki natrafili na wyrwane z ziemi znaki drogowe „Stop”, „ograniczenie prędkości do 30 km/h”, znak informujący o nazwie ulicy oraz stwierdzili brak lustra usytuowanego na skrzyżowaniu ulicy z drogą wojewódzką. Ponadto w rowie melioracyjnym policjanci znaleźli plastikowy pojemnik na śmieci, który wcześniej młodzieńcy zabrali z prywatnej posesji.

Działania policjantów w kolejnych dniach zaowocowały ustaleniem sprawców tego zdarzenia. To trzej nieletni, którzy 29 września, będąc w gronie znajomych, prawdopodobnie chcieli się popisać dewastując publiczne i prywatne mienie.
Sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego, który zdecyduje o losie nieletnich. Na chwilę obecną naprawili już wyrządzone przez siebie szkody i pozostaje im tylko liczyć na to, że sąd uwzględni to, wymierzając im karę.