Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2010-01-25 03:49:34 przez system

Policja apeluje - uwaga na zamarznięcia

Wyjątkowo ostre mrozy jakie nawiedziły w ostatnim czasie nasz region, to pora szczególnej troski nad osobami bezdomnymi, a także nietrzeźwymi. W miniony weekend policjanci i ratownicy z Pogotowia Ratunkowego w Bochni uratowali co najmniej dwie osoby przed zamarznięciem.

Nie doszło do tego tylko dzięki przezorności osób, które widząc nietrzeźwego leżącego na wolnym powietrzu wzywają dla niego pomocy. W nocy z 23/24 stycznia dyżurny KPP w Bochni został powiadomiony prze kobietę, że w nieogrzewanej altanie przebywa bezdomny człowiek. Policjanci kiedy przyjechali na miejsce zobaczyli skulonego i wyziębionego mężczyznę, którego odwieziono do Domu Pomocy Społecznej.

Następnego dnia już po 22.00 telefon wykonany przez nieznaną osobę uratował życie innemu nietrzeźwemu mężczyźnie, który prawdopodobnie o własnych siłach nie wydostałby się z przydrożnego rowu. Sytuacja taka miała miejsce w Stanisławicach. Mężczyznę odnalazł patrol "drogówki", który, po wezwaniu karetki, w stanie wychłodzenia organizmu został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Bochni.

Policja apeluje o rozwagę. W czasie mrozów najlepiej nie wychodzić samemu z ogrzewanych pomieszczeń. W przypadku napotkania osób, których stan wskazuje na nietrzeźwość, nie bójmy się zadzwonić pod numer 997 lub 112.

Ucieki z miejsca wypadku

W związku ze zdarzeniem zaistniałym w dniu 12.01.2010 roku w miejscowości Rzezawa na drodze lokalnej gdzie młody mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Peugeot 406 koloru złoty metalik o początkowych literach nr rejestracyjnego KBC…., doprowadził do kolizji drogowej z samochodem marki Mercedes, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Jak ustalono w trakcie zdarzenia pasażerką samochodu Peugeot była młoda kobieta w związku z powyższym Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zwraca się z prośbą do wszystkich osób posiadających jakiekolwiek informacje mogące mieć związek z tym zdarzeniem o przekazanie ich telefonicznie dzwoniąc na nr 14 6152258 lub 997 bądź osobiście w KPP Bochnia pok.11.

W związku ze zdarzeniem zaistniałym w dniu 15 stycznia 2010 roku w miejscowości Gierczyce gdzie n/n kierujący samochodem osobowym marki Ford Mondeo koloru /granatowy metalik/ w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania innego pojazdu potrącił poruszającą się właściwą stroną jezdni pieszą, doprowadzając do jej wywrócenia, następnie nie zatrzymując się odjechał w kierunku Bochni. W związku z powyższym Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zwraca się z prośbą do wszystkich osób posiadających jakiekolwiek informacje mogące mieć związek z tym zdarzeniem o przekazanie ich telefonicznie dzwoniąc na nr 14 6152258 lub 997 bądź osobiście w KPP Bochnia pok.11.