Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-01-21 12:55:14 przez system

Policja zatrzymała bimbrownika

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Bochni realizując zadania służbowe przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego w dniu 17 stycznia 2019 roku zatrzymali mieszkańca sąsiedniego powiatu, podejrzewanego o wyrabianie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru podmiotów wykonujących działalność w zakresie wyrobu i przetwarzania alkoholu etylowego.

W trakcie prowadzonych czynności w domu jednorodzinnym w jednym z pomieszczeń piwnicznych ujawniono aparaturę-urządzenie do produkcji alkoholu oraz zmagazynowaną dużą ilość butelek szklanych i plastikowych, w których znajdowała się ciecz różnej barwy.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 12a § 1 ustawy z dn. 2 marca 2001 r. o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych właściciel wymienionej aparatury został zatrzymany. W pomieszczeniu ujawniono m.in. beczkę typu „keg” wraz kolumną chłodniczą, beczkę o pojemności 110 litrów z zawartością cieczy, kilkadziesiąt plastikowych butelek o różnej pojemności, 2 szklane dymiony, szklane słoje i butelki w ilości kilkunastu sztuk. Łączna ilość zabezpieczonej cieczy to 126 litrów.

Zatrzymanemu 42 latkowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności na okres do 1 roku.