Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-04-17 18:34:09 przez Czas2012

Policjanci będą wręczać maseczki

Od jutra bocheńscy policjanci będą rozdawać maseczki tym osobom, które nie zdążyły ich jeszcze zdobyć, równocześnie pouczając o nowych przepisach nakazujących ich noszenie.

W związku z panującą epidemią od 16 kwietnia obowiązuje powszechnie nagłośniony nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy, a może to zrobić przy użyciu m.in. maseczki, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych. Nakaz obowiązuje na ulicach, w urzędach, sklepach, punktach usługowych oraz w większości zakładów pracy.

Z tego powodu Starosta Bocheński przekazał Komendzie Powiatowej Policji w Bochni 2 tysiące sztuk maseczek. Zwróciłem się z prośbą do Pana Komendanta o nie karanie w pierwszej kolejności, a upominanie, przy okazji wręczając taką maseczkę, osobie, która jeszcze jej nie posiada. Przede wszystkim seniorom, gdyż to oni znajdują się w największej grupie ryzyka – wyjaśnia Adam Korta starosta.

Bocheńscy policjanci będą rozdawać maseczki tym osobom, które nie zdążyły ich jeszcze zdobyć, jednocześnie ich edukując.

W pierwszych dniach obowiązywania nowych przepisów dotyczących zasłaniania ust i nosa będziemy przede wszystkim pouczać i edukować. Nakładanie mandatów nie jest kwestią najważniejszą. Społeczeństwo musi się przyzwyczaić do kolejnych utrudnień życia codziennego i każdy musi zrozumieć, że odpowiedzialne zachowanie i dyscyplina to najbardziej pożądane postawy na dzisiejsze czasy. Dlatego inicjatywa Pana Starosty idealnie wpisuje się w prewencyjne działania policjantów i edukację społeczeństwa na temat przestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa, a przekazane maseczki pozwolą na rzetelną realizację tego obowiązku - wyjaśnia podkom. Łukasz Ostręga Rzecznik Oficer Prasowy KPP w Bochni.

Oczywiście osoby, które w sposób rażący czy też uporczywy będą lekceważyć obowiązujące obostrzenia na pewno spotkają się ze zdecydowaną postawą policjantów i zostaną pociągnięte do odpowiedzialności. Wykroczenie to zagrożone jest mandatem w wysokości do 500 zł - dodaje rzecznik.