Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-09-29 14:18:14 przez system

Policjanci odzyskali skradziony w Gdowie motocykl

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni odzyskali motocykl marki Kawasaki, skradziony w Gdowie. Pojazd wart kilka tysięcy złotych został zabezpieczony i wkrótce zostanie zwrócony właścicielowi. Sprawa jest rozwojowa i dalszym jej rozwiązaniem zajmuje się policja z Dobczyc, zgodnie z właściwością terytorialną.

Motocykl marki Kawasaki został skradziony na początku września z posesji, gdzie właściciel pozostawił go bez nadzoru. Pojazd był wtedy niesprawny, a mężczyzna miał zamiar go naprawić, jednak nie zdążył.

Bocheńscy kryminalni realizując materiały operacyjne natrafili na trop, który zaprowadził ich do poszukiwanego motocykla. Motor znajdował się na terenie jednej z miejscowości powiatu bocheńskiego. Nie posiadał on tablic rejestracyjnych, jednak po weryfikacji w systemie informatycznym policji okazało się, że przyporządkowany do pojazdu numer VIN figuruje jako numer motocykla skradzionego w Gdowie. Dalsza praca policjantów pozwoliła szybko ustalić użytkownika motoru, którym był mieszkaniec Wyżyc.

Jak się okazało młody mężczyzna kupił motocykl od nieznanego mężczyzny w Gdowie, który chciał się go pozbyć bardzo szybko i po atrakcyjnej cenie. Jednak nie wzbudziło to u nabywcy podejrzeń, co w takim przypadku powinno mieć miejsce.

Z uwagi na to, iż motocykl został skradziony poza terenem powiatu bocheńskiego, bocheńscy policjanci przekazali wszystkie materiały miejscowej policji, która prowadzi już czynności mające na celu ustalenie sprawcy kradzieży jednośladu - poinformował Łukasz Ostega, rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego sprawcę tej kradzieży czeka kara pozbawienia wolności do lat 5.