Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-11-13 05:38:35 przez system

Polują na Airbusa

Bocheńskie Towarzystwo Historii Militarnej - sekcja Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej oraz Burmistrz miasta zapraszają na spotkanie z Mirosławem Zagórskim, Wiesławem Świątkiem i Dominikiem Świegodą, elitą polskiego "spottingu" (ekstremalnej fotografii lotniczej) p.t. Bliżej nieba - Bochnia na lotniczym szlaku.

Autorzy przedstawią swoje osiągnięcia w fotografowaniu samolotów lecących na wysokościach przelotowych(10000 — 13000 m n.p.m.). Na wystawie towarzyszącej spotkaniu autorzy zaprezentują fotografie samolotów przelatujących nad Bochnią i specjalistyczny sprzęt fotograficzny używany do zdjęć. Zademonstrują, w jaki sposób, za pomocą wirtualnych radarów, namierza się i rozpoznaje samoloty i kiedy nad Bochnią przelatuje największy samolot pasażerski świata Airbus A380 i jak "upolować" największe transportowe Antonowy: "Rusłana" i "Mriję".

Pokażą też mapę tras lotniczych nad Polską i "rozkład lotów" samolotów cywilnych nad Bochnią. Autorzy pragną zachęcić do śledzenia nieba nad Bochnią i fotografowania przelatujących samolotów.

Spotkanie odbędzie się w piątek 20 listopada w "Domu Bochniaków", Bochnia, Rynek 2. o godz. 18.00. Wstęp wolny.