Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-06-15 05:11:07 przez system

Porządki na św. Rozalii

W czwartek 18 czerwca w godzinach od 9:00 do 15:00 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni wraz z osobami niepełnosprawnymi będzie porządkować cmentarz komunalny Św. Rozalii przy Zaułku Franciszka Mollo w Bochni.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w porządkach serdecznie zapraszamy. Po zakończeniu prac porządkowych odbędzie się wspólne, sąsiedzkie i integracyjne grillowanie przy Osiedlu Windakiewicza.
Od kilku lat cmentarz Św. Rozalii jest coraz bardziej zaniedbywany. Ogrodzenie zostało częściowo zdewastowane, na terenie cmentarza łatwo można trafić na śmieci, butelki po alkoholu i puszki. Chcemy to zmienić, dlatego organizujemy akcję porządkowania cmentarza. Chcemy kontynuować wyjątkowo cenną inicjatywę społeczną mieszkańców osiedla Windakiewicza, którzy ostatnio odnowili zabytkową kapliczkę Św. Rozalii. Szczególnie zapraszamy mieszkańców Osiedli Windakiewicza i Niepodległości. W akcji porządkowania cmentarza będą uczestniczyć osoby, które mogą przeznaczyć część swojego wolnego czasu na pożyteczne działania we własnym środowisku wspólnie ze znajomymi z sąsiedztwa. Będą z nami osoby niepełnosprawne chętne do współpracy i czerpiące radość ze współdziałania na rzecz dobra innych i na rzecz otoczenia. Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję wszystkich zainteresowanych. Będziemy dysponować drobnymi narzędziami (grabie, miotły, rękawice itp.), ale można przynieść także własne narzędzia. Bocheński Zakład Usług Komunalnych zajmie się wywiezieniem śmieci, które zbierzemy. Zostanie skoszona trawa i zebrane stare liście. Zasadzimy kilka krzewów przy grobach żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r. i przy grobie malarza, grafika i scenografa bocheńskiego Franciszka Mollo.
W czasie południowej przerwy będą przygotowane napoje i kanapki. Na koniec akcji tj. około godz. 15:00 odbędzie się wspólny grill. PCPR zaprasza na kiełbaski i bigos. Dobre towarzystwo, radość i entuzjazm osób niepełnosprawnych jest gwarantowana , a przy okazji liczymy na pożyteczną, sąsiedzką współpracę!
Więcej o projekcie pt. "Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim" można dowiedzieć się na stronie internetowej www.pcpr.bochnia.pl
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Program akcji:
9.00 sprawy organizacyjne (podział zadań i narzędzi)
9.30 prace porządkowe
11.30 przerwa na posiłek
12.00 cd pracy
15.00 grillowanie przy osiedli Windakiewicza