Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2008-11-18 08:36:40 przez system

Porzucił auto i uciekał na piechotę

W sobotę 15 listopada o godz. 17.10 w Chełmie kierująca samochodem Fiat Seicento wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę K-4 w kierunku Krakowa nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w tym samym kierunku kierującemu samochodem Volkswagen Passat, doprowadzając do zderzenia bocznego pojazdów.

W wyniku zderzenia obrażeń ciała w postaci potłuczeń doznała kierująca Fiatem, 41-letnia mieszkanka Pogwizdowa i pasażer jak również kierujący Passatem, 50-letni mieszkaniec Bochni i pasażerka VW. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Bochni.

Kilka godzin wcześniej około 10.45 w Stanisławicach 59-letni mieszkaniec Cikowic, kierując samochodem marki Daewoo Matiz podczas włączania się do
ruchu nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Peugeotowi 206, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Sprawca kolizji drogowej pozostawił swojego Matiza i zbiegł z miejsca zdarzenia. W efekcie podjętych czynności policjanci zatrzymali uciekiniera. Wstępne badanie stanu trzeźwości wskazało, iż chwili zatrzymania był w stanie nietrzeźwym.
Dla dokładniejszego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i czasu spożywania alkoholu kierującemu pobrano krew do badań. Zatrzymano mu też prawo jazdy i samochód.