Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-03-29 19:51:59 przez system

Poseł Mularczyk: 300 mln na drogi, 100 na walkę ze smogiem

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu wystąpił poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Mówił o problemach Małopolski i Bochni w szczególności, a także o zbliżających się eurowyborach.

Poseł poinformował, że w tym roku rząd przeznaczył 300 mln zł na drogi w Małopolsce.
- Aspirujcie o te pieniądze! - zachęcał.- Wiem, że macie tu problem ze zjazdem autostradowym (poseł miał zapewne na myśli łącznik autostradowy). Zaprzeczył domysłom jakoby pieniądze przeznaczone na ten cel poszły na tzw. sądeczankę (drogę krajową 75, łączącą Nowy Sącz z Brzeskiem).
- Przecież sądeczanki nie ma – powiedział.
- Ale i pieniędzy nie ma! - wtrącił w tym miejscu radny Ludwik Węgrzyn.Arkadiusz Mularczyk obiecał spotkanie w Bochni ze wszystkimi zainteresowanym stronami w celu opracowania strategii dla łącznika autostradowego.

Poseł zachęcał również do aspirowania do programów walki ze smogiem. Na ten cel Małopolska ma dostać 100mln zł.

Arkadiusz Mularczyk startuje w zbliżających się wyborach do europarlamentu. Jego plany działania w tym gremium można by streścić w trzech najważniejszych punktach:

  1. Prawo unijne, które najczęściej zmienia się tak aby było korzystne dla wielkich graczy w Unii: Niemiec czy Francji. Polska musi walczyć o swoje interesy, np. sprzeciwiając się tzw. pakietowi mobilności, który, jeśli zostanie uchwalony to zniszczy polski transport na europejskich drogach ze wszystkimi tego konsekwencjami finansowymi i społecznymi dla kraju.

  2. Sprawa reparacji od Niemiec. Poseł jako przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce Od Niemiec Za Szkody Wyrządzone W Trakcie II Wojny Światowej chce nagłośnić sprawę potwornych zniszczeń jakie dokonali Niemcy w naszym kraju, również w Bochni. A jest to sprawa mało znana na świecie. Co więcej, ponieważ słowo „Niemcy” w dyskursie na temat wojny zostało zastąpione słowem „naziści”, dla wielu młodych ludzi tworzy się myślowa zbitka: naziści to Polacy. Bo przecież to tutaj były obozy koncentracyjne.

  3. Walka o wartości chrześcijańskie w zlaicyzowanej Europie.