Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-08-04 17:07:36 przez KacperGlod

Powiat Bocheński pojawił się na targach turystycznych w Pszczynie

W miniony weekend, na rynku w Pszczynie w województwie Śląskim pojawili się wystawcy prezentujący atrakcje krajoznawcze różnych regionów południa Polski oraz pogranicza polsko-słowackiego i polsko-czeskiego. Okazją do tego były plenerowe Targi Turystyczne “Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Wśród wystawców znalazł się również Powiat Bocheński.

Zespół Promocji z bocheńskiego starostwa zachęcał do odwiedzenia naszego regionu i poznania jego atrakcji. Szczególnie zapraszano na zbliżający się Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego.

Stoisko Powiatu Bocheńskiego ciszyło się ogromnym zainteresowaniem. Tysiące turystów, którzy odwiedzili pszczyński Rynek, mieli okazję otrzymać ulotki, foldery, mapy czy też przewodniki przedstawiające atrakcje turystyczno-krajoznawcze regionu bocheńszczyzny. Szczególną popularnością cieszyła się bocheńska sól oraz Krówki z OSM Bochnia.

Targi nie bez powodu odbyły się w Pszczynie. To śląskie miasto słynące z Zamku, parku zamkowego i pokazowej zagrody żubrów, w wakacyjne weekendy odwiedza kilkanaście tysięcy turystów. Głównie mieszkańców aglomeracji śląskiej, ale również mieszkańców województw ościennych, a także Czech i Słowacji. Jednocześnie w Pszczynie odbywał się Festiwal “Śląskie Miraże Art Fest”, mający na celu szeroko pojętą promocję kultury, sztuki i produktów regionalnych.

Fot. Planerowe Targi Turystyczne