Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-11-13 02:50:55 przez system

Powiat i miasto otrzymały 3 mln zł na drogi

Wspólny projekt powiatu bocheńskiego i miasta Bochni na generalną przebudowę strategicznych dla Bochni dróg otrzyma wsparcie z pieniędzy rządowych. Poinformował o tym na dzisiejszej (piątek 13 listopada) konferencji prasowej Małopolski Urząd Wojewódzki. Projekt bocheński został sklasyfikowany na 14 miejscu (15 projektów otrzyma dofinansowanie).

"Lista szczęśliwców" zostanie przekazana do ministra spraw wewnętrznych i administracji, który do 28 listopada ma czas na jej zatwierdzenie. Po zatwierdzeniu list rankingowych będą mogły rozpocząć się procedury przetargowe. Umowy z wykonawcami powinny być zawarte do 31 marca przyszłego roku. Inwestycje powinny być zakończone do 30 listopada 2010 roku, a rozliczone - do końca przyszłego roku.

Łącznie Małopolska otrzyma w sumie 71,5 mln złotych dotacji na remonty i budowę dróg lokalnych. To o ponad 9 milionów więcej niż w roku ubiegłym. Połowa dotacji przeznaczona będzie na drogi powiatowe a połowa - na gminne.

Za przyznane pieniądze zostanie wyremontowana w Bochni droga w ul. Krzeczowskiej, skrzyżowanie tej ulicy z ul. Trudną, ul. Brzeska, ul. Brzeźnicka (od skrzyżowania z ul. św. Jana) i skrzyżowanie ul. Floris i Kościuszki (na zdjęciu).