Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-07-11 13:43:51 przez Czas2012

Powstanie tymczasowy most na Wiśle w Świniarach

Most pontonowy powstanie na styku dwóch powiatów bocheńskiego i proszowickiego. Przeprawa będzie zlokalizowana pomiędzy Świniarami a Sierosławicami, w miejscu gdzie przed laty funkcjonował prom. W tej sprawie Starosta Bocheński Adam Korta w Nowym Brzesku podpisał list intencyjny z innymi samorządowcami.

Na początku lipca z powodu remontu zamknięto most na Wiśle w Nowym Brzesku, który łączył powiaty bocheński i proszowicki. Aby obecnie dostać się na drugi brzeg mieszkańcy muszą nadkładać blisko 40 kilometrów. Przedostanie się z terenu powiatu proszowickiego na teren powiatu bocheńskiego jest bardzo skomplikowane. Z tego też powodu podjęto decyzję o budowie mostu pontonowego.

W najbliższą środę most tego typu postawi wojsko. Zapewni on mieszkańcom możliwość przeprawy przez Wisłę i będzie funkcjonował do czasu zakończenia remontu mostu w Nowym Brzesku, czyli do końca sierpnia. Koszt ustawienia tymczasowej przeprawy to 160 tysięcy złotych. Inwestycje sfinansują wspólnie samorządy: Województwa Małopolskiego, Powiatu Bocheńskiego, Powiatu Proszowickiego, Gminy Drwinia i Gminy Nowe Brzesko.

Wykonanie tej tymczasowej przeprawy bardzo poprawi komunikację – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Info: Powiat Bocheński