Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-08-31 06:41:45 przez system

Pożar stodoły przy ul. Karosek

Dzisiaj o północy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego patrolujący ulice Bochni zauważyli płomienie ognia wydostające się z budynku stodoły przy ul. Karosek 12. Natychmiast powiadomiono Straż Pożarną. Ogień doszczętnie strawił stodołę wraz ze zgromadzonym sianem, zbożem i znajdującymi się w niej maszynami i urządzeniami.

Nadpaleniu uległo również poszycie dachu znajdującego się obok budynku gospodarczego. Ogień uszkodził zaparkowaną obok maszynę budowlaną używaną przy wykonywanych w pobliżu pracach drogowych.. W budynku, w którym zauważono pożar nie było instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na około 74 tyś. zł.

To nie jedyny pożar w miniony weekend. W sobotę około godz. 20.45 w Rzezawie przy ul. Zielonej miały miejsce dwa mniej groźne pożary. W jednym z nich spaleniu uległ budynek (szopa) ze zgromadzonym w niej opałem, natomiast w drugim przypadku strażacy gasili bale siana na łące.

Przyczyny powstania ognia w wymienionych zdarzeniach nie są znane. Komenda Powiatowa Policji w Bochni prowadzi w tej sprawie postępowanie.