Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-02-26 07:58:56 przez system

Pożegnanie prezesa kopalni soli

Podczas lutowej (25 II) sesji Rady Miasta odbyło się uroczyste pożegnanie dotychczasowego prezesa kopalni soli – Krzysztofa Zięby, który pełnił to stanowisko od 2008 roku.

Podczas obrad przewodniczący Rady Miasta – Jan Balicki przeczytał list gratulacyjny, w którym podziękował odchodzącemu ze stanowiska prezesowi za wszystko to, co zrobił dla kopalni i dla całego miasta. - Dzieje Bochni nierozłącznie związane są z solą, która zrodziła to miasto. Obok niej solą tej ziemi byli ludzie, dzięki którym zbudowano kopalnię oraz zapewniono jej ciągłość, trwałość i rozwój niezależnie od upływającego czasu, zmian politycznych, losów Bochni i Rzeczpospolitej. Jest pan jednym z tych, którzy związali swoje życie zawodowe i prywatne z kopalnią oraz Bochnią. Pana starania, zaangażowanie i konsekwencja w działaniu sprawiły, że wieloletnie zabiegi wielu osób i instytucji ukoronowane zostały 23 czerwca 2013 roku wpisaniem bocheńskiej kopalni na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. To wydarzenie wprowadziło kopalnię na nową ścieżkę rozwoju, otwarło nową kartę w jej historii i szerokie perspektywy rozwojowe, także dla Bochni i jej mieszkańców – zaznaczył przewodniczący Rady.

- Wiele owoców naszej życiowej aktywności zwykle służy nam krótko, a tylko niektóre z nich zachowują sens swojego istnienia znacznie dłużej służąc przez wiele lat naszym bliskim, lokalnej społeczności czy nawet narodom. Pana dokonania niewątpliwie należą do tych drugich. Pragnę w imieniu rady miasta Bochnia pogratulować panu osiągnięć oraz wyrazić szacunek i gorące podziękowania za pana dotychczasową działalność związaną z kopalnią soli i Bochnią – zakończył Jan Balicki.

Podziękowania pod adresem Krzysztofa Zięby popłynęły również ze strony burmistrza Bochni – – podkreślił burmistrz.

Za ciepłe słowa i otrzymane kwiaty podziękował wszystkim Krzysztof Zięba. - Z kopalnią najprawdopodobniej się rozstaję, ale z Bochni się nie wyprowadzam. Powiem za Seneką: "Godności doczesne należy przyjmować z pokorą i godnie je tracić" – zauważył wieloletni prezes kopalni soli, którego od 1 marca zastąpi na tym stanowisku Zbigniew Rojek.