Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-04-23 09:09:04 przez system

Prace przy KN-II nabierają tempa

Nie tylko postepują prace przy hali widowisko-sportowej. Trawają także prace budowlane przy drugiej wielkiej bocheńskiej inwestycji - obejściu północno-zachodnim. Są one prowadzone równolegle w kilku miejscach naraz.

Pracowników firmy Budostal-5 spotkać można koło torów kolejowych, na odcinku drogi pomiędzy ul. Karosek a ul. Poniatowskiego. Wykonują tam obecnie odwodnienie i drenaż drogi. O wiele bardziej zaawansowane są prace na początkowym odcinku drogi, przy os. Niepodległości, gdzie wykonano już chodniki, postawiono nowe oświetlenie uliczne, a obecnie trwają prace przy budowie ścieżki rowerowej, która towarzyszyć będzie trasie. Z pobocza drogi zniknęły wątpliwej urody garaże-blaszaki, tym samym miejsce od razu zyskało na estetyce,
Najmniej zaawansowania jest na środkowym odcinku drogi, ale z tego, co zdołaliśmy się dowiedzieć, na tym fragmencie przyszłej drogi prace zostały zaplanowane na okres wakacyjny, aby ewentualne utrudnienia w ruchu, wynikłe z budowy ronda przypadły na czas, kiedy na drogach porusza się najmniej samochodów.
Nie ma żadnych opóźnień w realizacji inwestycji. Oddanie drogi do użytku jest planowane na wiosnę przyszłego roku