Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-07-01 07:32:17 przez system

Pracowita "Siódemka"

Wakacje już w pełni, a nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 7 w Bochni wciąż pracują. Celem ich działalności jest bezpieczeństwo podopiecznych. Po kilku tygodniach wytężonej pracy udało się włączyć do funkcjonującej od dawna szkolnej strony internetowej bardzo istotną zakładkę dotyczącą bezpieczeństwa dzieci.

Projekt realizowany jest w ramach konkursu na stworzenie Wortalu Informacyjno-Edukacyjnego Młodych "WIEM", zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Główny cel akcji to dostarczenie informacji w obszarze dotyczącym bezpieczeństwa i patologii społecznych oraz promocja zdrowego stylu życia i zmniejszenie zasięgu zachowań ryzykownych.
Nad realizacją pracował sztab osób składający się z wybranych uczniów, nauczycieli PSP nr 7 oraz gości zaproszonych do współpracy. Koordynatorem prac była Marta Dyga (wychowawca klasy IV a), czuwająca nad całokształtem wykonania strony WWW. Pedagog szkolny, Lidia Kaczmarek nawiązała współpracę z instytucjami takimi jak Komenda Policji w Bochni oraz bocheński Sanepid w celu uzyskania właściwych informacji, zaś nauczyciel przyrody Edyta Knapińska przekonywała uczniów jak ważny dla bezpieczeństwa jest zdrowy styl życia, relaks i wypoczynek, a także rozpropagowała akcję zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i unikania nałogów, co znalazło odbicie w postaci ciekawych informacji na tworzonej stronie.
Największy wkład pracy w opracowanie zdobytych przez nauczycieli informacji włożyli jednak uczniowie klas czwartych: Arkadiusz Zimny, Patryk Zimny i Krystian Strach z klasy IV a oraz Krzysztof Migdał i Krzysztof Broniak z klasy IV c. Nad dopracowaniem strony na serwerze pracowała wytrwale także pani wicedyrektor Anita Twardosz.

Adres strony: <http://www.psp7.bochnia.pl/bezpieczenstwo/Strona%20glowna.html>