Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-06-26 02:27:24 przez system

Prezes Sitko odwołany

Dosłownie w dzień po decyzji Rady Miejskiej w Bochni o wyjściu ze struktur Związku Komunalnego Gmin Rejonu Bocheńskiego ze swoim stanowiskiem pożegnał się prezes RPK Edward Sitko. Nowym szefem został Lucjan Zapała.

To zdumiewająca z pozoru decyzja, bo Edward Sitko na dobrą sprawę dopiero rozpoczął urzędowanie i już został odwołany — przez tę sama radę nadzorczą RPK, która tak mocno go komplementowała w chwili, gdy wygrywał konkurs na to stanowisko.
Od razu więc widać, że tu nie chodzi o zalety i wady E. Sitki jako prezesa, bo po prostu nie dano mu ich wykazać, lecz o politykę w najczystszym wydaniu.
Najbardziej prawdopodobnym powodem jego błyskawicznego odwołania była postawa, jaką wykazał na niedawnym posiedzeniu połączonych dwóch komisji Rady Miejskiej, na którym szczerze i bez owijania w bawełnę opowiedział o obecnej kondycji firmy, którą do dzisiaj kierował — najprawdopodobniej, gdyby nie dotacja z miasta nie byłoby na wypłaty dla pracowników. Taka postawa oczywiście musiała się nie spodobać decydentom związku, do których w pierwszej kolejności należy wójt Lysy, stąd błyskawiczna "kara" dla prezesa.

Na tym samym posiedzeniu rady nadzorczej, na którym odwołano prezesa Sitkę powołano nowego prezesa (jak się okazuje, teraz żaden konkurs nie był wymagany) — został nim Lucjan Zapała, pracownik RPK.