Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-02-27 00:31:02 przez system

Prezes Społem z prestiżową nagrodą

Adam Sosnowiec, prezes "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bochni otrzymał od burmistrza Bochni statuetkę Boleslaus Dux Fundator ("Bolesław Książę Założyciel").

Wręczenie nagrody z brązu, którą wykonał Czesław Dźwigaj, artysta rzeźbiarz oraz profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, miało miejsce w Komorze Ważyn bocheńskiej kopalni soli podczas obchodów 764.rocznicy lokacji miasta. Wyróżnienie to w latach poprzednich trafiło w ręce Teofila Wojciechowskiego, historyka i byłego burmistrza miasta oraz Piotra Janeczka, prezesa firmy „Stalprodukt”. Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński podczas uroczystości w bardzo ciepłych słowach wyrażał się na temat Adama Sosnowca oraz kierowanej przez niego spółdzielni. - Niemal każdy nasz pracownik jest członkiem spółdzielni, a więc współwłaścicielem tej firmy. To determinuje wyjątkowo odpowiedzialne podejście każdego z nas do swojego miejsca pracy i codziennej działalności. Wszyscy jednoczymy się wokół tych samych celów. Tworzymy zespół, który precyzyjnie definiuje takie pojęcia jak solidność, rzetelność i odpowiedzialność - zacytował burmistrz wypowiedź prezesa Sosnowca. Przypomniał też słowa które wypowiedział prezes Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” w Bochni niemal równo 2 lata temu: - Dobre jakościowo artykuły po możliwe najniższych cenach - takie motto towarzyszyło bocheńskim pionierom, którzy 24 lipca 1919 roku powołali do życia strukturę spółdzielczą pod nazwą Chłopsko-Robotnicze Stowarzyszenie Spożywcze – kontynuował dalej burmistrz.

Stefan Kolawiński podkreślał również, że bocheńska sieć "Społem" to nie tylko rozwijająca się sieć nowoczesnych sklepów, ale również produkcja piekarsko-ciastkarska, masarska oraz gastronomia. - Niewiele firm działa z takim rozmachem i powodzeniem na tylu polach aktywności gospodarczej – podkreślił Stefan Kolawiński. Czas od 1994 roku, kiedy prezesem PSS został pan Adam Sosnowiec to nieustanny, dynamiczny rozwój spółdzielni. "Społem" to także jeden z największych pracodawców na naszym terenie, laureat wielu nagród m.in. w roku 2015 tytułu Dobry Pracodawca. PSS od lat wspomaga także okoliczne szkoły i przedszkola- .

O lokalnym patriotyzmie i gospodarskim podejściu niech świadczy na przykład fakt zainstalowania we własnych obiektach nowoczesnych i energooszczędnych systemów chłodniczych oraz grzewczych, ale pochodzących od bocheńskich firm. Wprowadzana codziennie w życie maksyma "Nie trzeba bać się konkurencji, tylko ją wyprzedzać" to sukces całej załogi dbającej o jakość świadczonych usług. Ale twórcą scenariusza i reżyserem tego sukcesu jest autor maksymy - prezes zarządu, pan Adam Sosnowiec. To bez wątpienia człowiek mający jasną wizję rozwoju, wymagający, ale i sprawiedliwy, potrafiący przekonać innych do innowacyjnych własnych pomysłów – mówił Stefan Kolawiński. Samorząd bocheński nie może nie dostrzegać takich osiągnięć.

Adam Sosnowiec, przyjmując statuetkę, nie krył zadowolenia. - Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. Nie wiem czy zasłużyłem na to. Pan dr Teofil Wojciechowski oraz pan Piotr Janeczek, którzy otrzymali tą nagrodę wcześniej to ludzie, którzy w stosunku do tego co my robimy, zrobili znacznie więcej. Choćby w zeszłym roku pan prezes Janeczek opowiadając o swojej firmie mówił o miliardach przychodu, kilku tysiącach zatrudnionych ludzi – zauważył prezes „Społem”, który zaznaczył, że kierowana przez niego spółdzielnia jest firmą zdecydowanie mniejszą.

- Nie byłbym sobą, gdybym nie powiedział dwa słowa w ogóle o spółdzielczości. Spółdzielczość w Polsce istnieje w Polsce 201 lat. Kiedy ksiądz Stanisław Staszic zakładał Hrubieszowskie Towarzystwo Rolnicze w celu wzajemnej pomocy dla rolników to był 1816 rok. Dlatego zawsze bardzo mnie bolało gdy ktoś mówił, że spółdzielczość to relikt komunizmu. Mylił się bardzo i nie znał historii. I bardzo bym prosił, żeby zapamiętać te daty, szczególnie te związane z założeniem Hrubieszowskiego Towarzystwa Rolniczego - zakończył Adam Sosnowiec.