Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-02-27 08:14:56 przez system

Pływali po szafkach, popływają w sądzie dla nieletnich

20 lutego funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej KP Policji w Bochni, bazując na posiadanych informacjach zatrzymali dwóch nieletnich mieszkańców Bochni - uczniów gimnazjum - lat 15 i 16, którzy znaleźli dość osobliwy sposób spędzania ferii zimowych.

W dniach od 15 do 19 lutego w godzinach od 15.00 do 19.00 nieletni ci byli bardzo częstymi gośćmi krytej pływalni w Bochni, lecz większość czasu spędzali nie na basenie lecz w przebieralni, gdzie przy użyciu dopasowanego klucza włamywali się do szafek ubraniowych osób korzystających właśnie z basenu.
Jak ustalono, nieletni ci w ciągu 5 dni włamali się łącznie do około 55-ciu szafek ubraniowych, z pośród których z 30-tu dokonali kradzieży telefonów komórkowych oraz pieniędzy. Nie gardzili nawet drobnymi kwotami w bilonie rzędu od 5 do 20 zł. Z pozostałych 25 szafek nic nie skradli, gdyż nie znaleźli nic, co by ich interesowało. Po otwarciu szafki dopasowanym kluczem i sprawdzeniu jej zawartości i ewentualnej kradzieży sprawcy zamykali szafkę nie pozostawiając
praktycznie widocznych śladów włamania. W toku podjętych czynności policjanci odzyskali 2 telefony komórkowe, które zwrócono pokrzywdzonym. Ustalono nadto dwóch innych pokrzywdzonych którym skradziono z szafek pieniądze. Pokrzywdzeni nie powiadamiali Policji o zaistniałych włamaniach. W związku z zatrzymaniem nieletnich Policja prosi o zgłaszanie się do KPP w Bochni wszystkich pokrzywdzonych, którzy stwierdzili w okresie od 15 do 19 lutego włamanie do zajmowanych przez siebie szafek ubraniowych i brak nawet najdrobniejszych kwoty pieniężnych jak również wszystkich tych, którym wprawdzie nic nie zginęło, ale stwierdzili penetrację swoich szafek bądź ślady manipulowania przy
zamku.
Nieletni - po zebraniu wszystkich materiałów dowodowych - odpowiadać będą za swe czyny przed Sądem Rodzinnym i ds. Nieletnich w Bochni.