Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-03-24 22:25:04 przez system

Rozpoczęto budowę supermarketu przy Os. Windakiewicza

Przy ulicy Windakiewicza rozpoczęły się prace, związane z budową nowego sklepu wielkopowierzchniowego na terenie Bochni.

Na działkach poniżej Zespołu Szkół nr 1, gdzie dawniej znajdowały się szklarnie, powstaje nowy supermarket Intermarche, którego powierzchnia handlowa ma wynosić około 1200 metrów kwadratowych. Inwestycja budziła kontrowersje mieszkańców ulicy Windakiewicza, którzy obawiali się, że planowana budowa wędzarni koło sklepu będzie dla nich uciążliwa. Z inicjatywy burmistrza Bochni Stefana Kolawińskiego w 2013 roku odbyło się spotkanie zainteresowanych mieszkańców Bochni z przedstawicielami supermarketu. Mieszkańcy zostali wtedy uspokojeni i poinformowani, że planowana lokalizacja wędzarni m.in. przez zamontowanie nowoczesnych filtrów nie będzie dla nich w żaden sposób uciążliwa.

Powstanie kolejnego sklepu wielkopowierzchniowego wiąże się z utworzeniem nowych miejsc pracy, których ma być docelowo około pięćdziesięciu. Nowy supermarket odbije się jednak zapewne na małych, rodzinnych firmach, którym będzie coraz trudniej utrzymać się na rynku.

W pierwotnych założeniach Intermarche miało powstać pod koniec 2014 roku. Powstały jednak opóźnienia i teraz planowany okres otwarcia sklepu to czwarty kwartał 2015 roku.