Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2008-10-22 03:15:17 przez system

Rozstrzygnięty przetarg na budowę hali

Konsorcjum firm ABM-Solid z Tarnowa i Resbud z Rzeszowa jest zwycięzcą pierwszego z dwóch wielkich przetargów, ogłoszonych przez miasto w tym roku. Obie zwycięskie firmy będą razem budować halę widowiskowo - sportową przy ul. Wojska Polskiego.

To jedno z największych zamierzeń, na jakie porywają się obecne władze. Wedle opracowanego na ich zlecenie tzw. kosztorysu inwestorskiego całkowita wartość tej inwestycji wynosiła 16 mln 800 tys. zł. Do przetargu, który ogłosiła Krośnieńska Dyrekcja Inwestycji przystąpiło ostatecznie 5 firm.
Po szczegółowej analizie ofert pod względem formalno-prawnym żadnej nie odrzucono.

Poszczególni oferenci zaproponowali następujące kwoty za wybudowanie hali:
1. Konsorcjum ABM-Solid-Resbud — 13 mln 948 tys. zł
2. Chemobudowa Kraków — 14 mln 105 tys. zł
3. Erbuda SA — 14 mln 627 tys. zł
4. Konsorcjum Grindbud Nowy Sącz - Abil Nowy Sącz — 15 mln 92 tys. zł
5. Konsorcjum Zakład Usługowo-Remontowo-Budowlany Jan Palej Bochnia — Zakład Instalacji Sanitarnych i Gazowych Jerzy Pyciak Bochnia — Zakład Systemów Komputerowych Kraków — 15 mln 390 tys. zł.

Komisja przetargowa jako najtańszą wybrała ofertę konsorcjum ABM-Soli i Resbud. Jeśli nie będzie odwołań wkrótce zostanie z nimi podpisana umowa na wykonawstwo inwestycji. Miasto zaoszczędzi na niej (a dokładniej - wyda mniej) 2 mln 853 tys. zł, które wzięły się z różnicy pomiędzy zakładaną wartością kosztorysową a rzeczywistą kwotą, zaproponowaną przez zwycięską ofertę.

Jako ciekawostkę możemy podać, że rzeszowski Resbud nie jest nowicjuszem w Bochni. To właśnie ta firma w latach 90. budowała bocheński basen.