Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2008-09-16 05:04:21 przez system

Ruszają największe inwestycje miejskie

Budowa hali widowiskowo-sportowej i tzw. obejścia północno-zachodniego jest już tylko kwestią czasu. Jak się dowiadujemy w magistracie ? wszelkie formalności biurokratyczne zostały już pokonane i na dniach powinniśmy poznać wykonawców jednej i drugiej inwestycji.

Wcześniej ruszyła sprawa budowy hali. We wczorajszym Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się ogłoszenie Gminy Miasta Bochni, w którym zawiadamia ona, że przystępuje do zbierania ofert na wykonanie hali wraz zapleczem.
W opisie hali czytamy m.in.: "Obiekt składać się będzie z 2 części: wyższej - mieszczącej halę sportową wraz z trybunami oraz niższej, w której zlokalizowano zaplecze socjalno — administracyjne oraz pomieszczenia techniczne. Hala pełnić będzie funkcje sportowe, kulturalne lub oświatowe, w zależności od odbywających się w niej spotkań. Sala widowiskowa może pełnić rolę sali gimnastycznej, sceny teatralnej, Sali wykładowej lub sali zabaw. Dodatkowo hala posiadać będzie zespół pomieszczeń sportowo rekreacyjnych — siłownię, salę konferencyjną, którą można wykorzystać jako salę do ćwiczeń aerobiku lub dodatkową widownię dla specjalnych gości. Zapewniono będzie również duże zaplecze magazynowe na potrzeby zarówno różnorakich zawodów sportowych jak i imprez kulturalnych. Hala na poziomie parteru jest w pełni przystosowana do korzystania z niej przez osoby niepełnosprawne. Szatnie, umywalnie i toaleta są dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Osoby niepełnosprawne mogą korzystać z hali nie tylko jako widzowie ale również jako zawodnicy.
Podstawowe elementy techniczne planowanej inwestycji:
-powierzchnia zabudowy: 2 176,00 m2
-powierzchnia całkowita: 4 352,00 m2
-powierzchnia użytkowa: 2 525,80 m2
-kubatura budynku: 24 850,00 m3"

Oferty przyjmowane są do 6 października br. w biurze inwestora zastępczego czyli Krośnieńskiej Dyrekcji Inwestycji. Planowany termin oddania do użytku hali to 31 marca 2010 r.

Jutro natomiast ma ukazać się ogłoszenie o otwarciu przetargu na budowę tzw. drogi KN-II, wyczekiwanego przez kierowców obejścia północno-zachodniego, który ma odciążyć permanentnie zakorkowaną ulicę Kazimierza Wlk. Szczegóły już wkrótce.