Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-05-17 23:35:07 przez Czas2012

Ruszył masowy punkt szczepień w Łapanowie

Dzisiaj uruchomiony został jeden z dwóch punktów szczepień powszechnych na Bocheńszczyźnie. Mowa o punkcie mieszczącym się na sali gimnastycznej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie. Kolejny mieścić się będzie na hali w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni, a uruchomiony zostanie w najbliższych dniach - informuje Starostwo Powiatowe.

Pierwsi zainteresowani szczepieniem pojawili się już o godzinie ósmej rano. Do południa w masowym punkcie nie było kolejek, szczepienia odbywały się płynnie, a średni czas oczekiwania to kilka do kilkunastu minut wynikający też z potrzeby np. wypełnienia ankiety przed szczepieniem - mówi Ryszard Drożdżak, wicestarosta Powiatu Bocheńskiego.

W punkcie mieści się kilka gabinetów, w których prowadzona jest kwalifikacja do szczepienia, a także samo szczepienie. Jest rejestracja, w której można umówić się na termin szczepienia. Od razu umawiane są także terminy podania drugiej dawki. Po szczepieniu każdy z pacjentów musi odczekać 15 minut, by sprawdzić, czy nie doszło w jego przypadku do niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP).

Na przełomie najbliższego tygodnia powinien ruszyć także punkt w Mechaniku. Oba punkty zostały tak zaplanowane, aby mogły obsłużyć w ciągu doby 600 osób. W związku z tym Starostwo przygotowało kampanię informacyjno-promocyjną pod nazwą "Bocheńszczyna się szczepi" zachęcającą mieszkańców Powiatu Bocheńskiego do szczepień.

Informacje o funkcjonowaniu punktów są zamieszczane na stronie internetowej Szpitala Powiatowego w Bochni, który odpowiada za przeprowadzenie szczepienia populacyjnego na Bocheńszczyźnie.

/media/user/images/upload/Maj/Maj 2021/DSC_7418.jpg

Info: Powiat Bocheński