Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-07-29 00:06:58 przez system

ŚDM: czas katechez

Od środy 27 lipca do piątku 29 lipca w godzinach dopołudniowych we wszystkich bocheńskich kościołach oraz dodatkowo w Auli św. Mikołaja odbywają się katechezy dla przybyłych do naszego miasta pielgrzymów.

Katechezy, które są stałą częścią Światowych Dni Młodzieży mają za cel wprowadzenie pielgrzymów w temat tegorocznego Spotkania Młodych, którym jest Boże Miłosierdzie: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” . Katechezy dają możliwość spotkania z hierarchami Kościoła. Oprócz wysłuchania głoszonych przez biskupów nauk, młodzi będą mieli również szansę porozmawiać z nimi. To wydarzenia otwarte dla każdego, niemniej pierwszeństwo uczestnictwa będą mieli zarejestrowani pielgrzymi.

Podczas katechez można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Wszystkie kończą się Eucharystią. W miejscu katechez są obecne grupy animacyjne, przygotowujące program artystyczny wydarzenia, odpowiadające również za oprawę muzyczną mszy świętej.

Z racji, że większość pielgrzymów, przybyłych do Bochni, stanowią (fantastyczni) Hiszpanie, zdecydowana większość katechez odbywa się w ich języku. Jedynie katechezy w dolnej części kościoła św. Pawła Apostoła wygłaszane są w języku polskim.