Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-01-11 12:49:23 przez system

Sklepowi złodzieje w rękach policji

Bocheńscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży sklepowej, która miała miejsce na terenie jednego z miejscowych supermarketów. 8 stycznia około godziny 13.00 łupem dwóch mężczyzn padł alkohol, a także kosmetyki i odzież. Zatrzymani mężczyźni muszą liczyć się z karą pozbawienia wolności, zwłaszcza, że jeden z nich działał w tzw. recydywie.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni o zdarzeniu został powiadomiony przez pracownika sklepu, w którym doszło do kradzieży. Dzięki informacjom, jakie przekazali policjantom pozostali pracownicy sklepu udało się szybko namierzyć dwóch mężczyzn, odpowiedzialnych za kradzież alkoholu, kosmetyków, galanterii i odzieży, których wartość opiewała na kwotę blisko 600 złotych.

Do zatrzymania mężczyzn doszło na terenie jednego z pustostanów na terenie Bochni. W miejscu zatrzymania znaleziono przedmioty z kradzieży, w tym częściowo wypity alkohol. Sprawcami zdarzenia byli mieszkańcy powiatu bocheńskiego w wieku 48 i 42 lat. Tego samego dnia trafili do Komendy Powiatowej Policji w Bochni, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kradzieży.

- W związku z popełnionym przestępstwem podejrzani muszą liczyć się z kara pozbawienia wolności. Starszy z mężczyzn działał w tzw. recydywie, gdyż był już karany za podobne przestępstwa i odbywał za to karę więzienia, w związku z czym sąd może wymierzyć mężczyźnie jeszcze wyższą karę niż ustawowe 5 lat pozbawienia wolności – tłumaczy mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.