Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-01-25 14:57:19 przez system

SOSW ma nowy autobus

Od występu podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Bochni z okazji Dnia Babci i Dziadka rozpoczęło się spotkanie, podczas którego podsumowano rok 2016 w placówce.

Były piosenki, tańce z dziadkami, a na zakończenie występu kwiaty i życzenia. Następnie podsumowano inwestycje oraz podjęte działania, które wpłyną na warunki i jakość kształcenia oraz bezpieczeństwo.

W zakresie inwestycji przeprowadzono kompleksowy remont sanitariatów wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku przy ul. Stasiaka. Wartość inwestycji to koszt ponad 120 tys. zł. z czego prawie 35,5 tysiąca złotych to dofinansowanie ze środków PFRON.

Kuchnia szkolna została wyposażona w nowoczesną zmywarkę, zakupiono też dwie kserokopiarki. W sumie sprzęt kosztował ponad 25 tys. zł. Kopiowanie dużych ilości kart pracy oraz materiałów dydaktycznych, które są dostosowywane indywidualnie do każdego ucznia to konieczność w edukacji i rewalidacji osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Na koniec poświęcono i oficjalnie przekazano zakupiony w grudniu 18-miejscowy autobus, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich. Koszt nowego pojazdu to prawie 200 tysięcy złotych, a dotację na ten cel udało się pozyskać z PFRONu w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami” w wysokości prawie 120 tysięcy złotych.

- Cały czas staramy się dostosować warunki panujące we wszystkich naszych placówkach do obowiązujących standardów, tak aby nasi podopieczni czuli się u nas dobrze. Ta szkoła jednak jest wyjątkowa, bo ma wyjątkowych wychowanków, dlatego cieszy fakt, że udało się pozyskać pieniądze i na remont łazienek ale przede wszystkim na zakup samochodu. Dzięki temu dzieciaki będą mogły jeździć m.in. na wycieczki, wyjazdy rehabilitacyjne, zajęcia rewalidacyjne, co do tej pory było utrudnione w związku z posiadaniem małego busa przewożącego maksymalnie 8 osób, a cała klasa liczy 16 – wyjaśnia starosta Ludwik Węgrzyn.