Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-09-23 06:18:25 przez system

Sprawcy rozboju wykryci po dwóch miesiącach

Po ponad dwóch miesiącach poszukiwań bocheńscy policjanci ujęli sprawców rozboju, do którego doszło na początku wakacji. Zatrzymanym grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

12 lipca br. około godz. 1.30 w Bochni do siedzącego na przystanku autobusowym przy kinie Regis młodego mężczyzny podszedł nieznany mężczyzna, który poprosił o użyczenie mu ognia. Zaczepiony odmówił, ponieważ nie miał przy sobie zapalniczki. Wówczas nieznajomy zapytał o godzinę. Chłopak wyciągnął z kieszeni telefon komórkowy, aby spełnić prośbę, a w odpowiedzi poczuł silny cios pięścią w głowę, po czym, pomimo oporu, agresor wyrwał mu z ręki telefon komórkowy i zaczął uciekać w kierunku Rynku. Poszkodowany rzucił się w pościg. Wraz z napastnikiem w kierunku Rynku biegł jeszcze jeden nieznany mężczyzna, kolega sprawcy rozboju. Poszkodowany o zdarzeniu powiadomił policjantów. W wyniku uderzenia doznał stłuczenia głowy.

Od tego czasu zaczęły się żmudne poszukiwania napastnika. Po dwóch miesiącach policjanci Wydziału Kryminalnego w Bochni w toku prowadzonych czynności operacyjno — wykrywczych zatrzymali w dniu 20 września dwóch mężczyzn, mieszkańców Bochni w wieku 18 i 20 lat podejrzanych o dokonanie przestępstwa. Podczas przeszukania u jednego z nich znaleziono skradziony telefon. Obaj trafili do aresztu w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Poszkodowany odzyskał telefon w takim stanie, w jakim go utracił.

21 września Prokurator Rejonowy w Bochni po przesłuchaniu sprawców rozboju zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Grozi im kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.