Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-03-13 09:31:21 przez system

Stalprodukt większościowym udziałowcem ZPRE Jedlicze?

Stalprodukt znalazł się wśród firm, które złożyły wstępne oferty na zakup 85% udziałów Zakładu Produkcyjno-Remontowego Energetyki w Jedliczu. Była to odpowiedź na zaproszenie do rokowań, ogłoszone przez Ministerstwo Skarbu Państwa. MSP zaproszenie do rokowań ogłosiło 29 stycznia, a oferty można było składać do 11 marca.

ZPRE Jedlicze zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych, aparatów elektrycznych, przewodów nawojowych oraz świadczy usługi remontowe silników oraz transformatorów.

Oprócz Stalproduktu swoje oferty złożyły: Dolnośląska Fabryka Maszyn Elektrycznych, Fabryka Okuć Meblowych Stalmot, Fabryka Urządzeń Wentylacyjno-Klimatyzacyjnych Konserwator, Firma Handlowo-Usługowa Marat, Grupa Enerstal, Grupa Partner, ŁZG Łęczyca, Towarzystwo Inwestycyjne, Voltex i Zbigniew Wolfram.

Jeśli Stalprodukt zwycięży w rywalizacji z pozostałymi oferentami i przejmie udziały w podkarpackiej firmie, będzie to już jego kolejna udana akwizycja. W połowie ub. roku bocheński potentat metalurgiczny przejął kontrolę nad legnickim Cynk-Malem.