Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-11-12 04:35:24 przez system

Strajkują na niby

Zbyt dużo osób potwierdziło nam tę wiadomość, by miała być ona nieprawdziwa - RPK ogłaszając od dzisiaj wycofanie swoich autobusów z miasta i ograniczenie zatrzymywania się na przystankach w Bochni po cichu zabiera pasażerów.

Ale rzecz ciekawa — robi to tylko na wybranych liniach i to takich, na których ruch jest największy. Na pewno dotyczy to linii nr 2 i nr 3. Tam zatem o tej samej porze i miejscu spotykają się dwa autobusy — kursowy RPK i zastępczy firmy "Telesfor", która na zlecenie Urzędu Miasta uruchomiła linie awaryjne. O co więc chodzi RPK, które dwa dni temu hucznie ogłaszało protest? — jeśli nie wiadomo, o co chodzi…

Otrzymaliśmy z magistratu informację o uruchomieniu przez władze miasta komunikacji zastępczej (na zdjęciu — jeden z jej autobusów). Pełny jego tekst poniżej:

*W związku z podjęciem przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne jednostronnej i wielce krzywdzącej zwykłych mieszkańców miasta decyzji o zawieszeniu z dniem 12 listopada 2009 roku niektórych kursów autobusów (dotyczy to linii nr 1, 5a i 9) i ograniczeniu liczby przystanków w mieście dla pozostałych linii Urząd Miasta Bochni prosi o zachowanie spokoju, gdyż władze miasta dokładają wszelkich starań, by zminimalizować negatywne skutki tych działań, starając się w pierwszej kolejności zapewnić dojazd dzieci do szkól i pracowników do ich zakładów pracy. *

1. W celu zabezpieczenia sprawnego systemu komunikacji w mieście, w miejsce wycofanych przez RPK autobusów, od czwartku 12 listopada — w tych samych godzinach i na tych samych trasach - pojawiły się autobusy zastępcze, oznakowane herbem miasta, które kursować będą tak długo, aż sytuacja nie wróci do stanu normalnego.
2. Z autobusów tych mogą korzystać wszyscy, honorowane są ulgi
3. Posiadacze biletów miesięcznych, wykupionych w RPK, mogą korzystać z autobusów zastępczych
4. Opłata za przejazd autobusem zastępczym jest niższa niż
w autobusach RPK — 2 zł bilet normalny, 1 zł bilet ulgowy. Opłata jest jednakowa na terenie całego miasta (nie ma stref)
5. Przygotowano zastępcze rozkłady jazdy, prosimy o ich uważną lekturę

Rozkłady znajdują się na oficjalnej stronie miasta