Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-09-10 19:52:34 przez system

Strażacy z Bieńkowic najlepsi w gminie Drwinia

W niedzielę 3 września na stadionie sportowym w Mikluszowicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze zorganizowane przez Zarząd Gminny OSP w Drwini. Gospodarzem imprezy był Pan Kamil Kolanowski – Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Drwini.

Do rywalizacji stanęli przedstawiciele dziesięciu męskich i sześciu młodzieżowych drużyn pożarniczych (w tym cztery chłopięce i dwie dziewczęce) oraz jedna kobieca. Mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych udało się przeprowadzić ćwiczenia bojowe oraz sztafetę z przeszkodami.

Zawody odbywały się w dobrej atmosferze i - co ważne- zgodnie z zasadami fair play. Ostatecznie zwyciężyła drużyna OSP z Bieńkowic, drugie miejsce wywalczyli druhowie OSP z Mikluszowic a trzecie – OSP z Dziewina. Pozostałe miejsca zajęły drużyny: OSP Świniary, OSP Drwinia, OSP Wyżyce, OSP Wola Drwińska, OSP Ispina, OSP Grobla i OSP Niedary.

Szczególne słowa uznania należą się kobiecej drużynie pożarniczej z Drwini, której z braku konkurencji przyszło walczyć jedynie … z własnymi słabościami.

Wyniki w kategorii młodzieżowe drużyny pożarnicze:
chłopcy:
I – OSP Mikluszowice
II – OSP Drwinia
III – OSP Mikluszowice (II)
IV – OSP Bieńkowice

dziewczęta:
I – OSP Mikluszowice
II – OSP Drwinia

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale a zwycięzcy – puchary i nagrody pieniężne w wysokości 1000, 800 i 500 zł.

Bardzo dziękujemy sponsorom: Firmie Dandav, Delikatesom Centrum w Drwini, Krytej Pływalni w Bochni i Proszówkach oraz wójtowi Gminy Drwinia – Panu Janowi Pająkowi. Sponsorów pozyskał Pan Mirosław Siudak – prezes Zarządu Gminnego Oddziału ZOSP RP w Drwini. Wszyscy strażacy oraz zaproszeni goście zostali ugoszczeni tradycyjnymi polskimi daniami. Przygotowały je panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mikluszowicach. Dziękujemy im za gościnę i miłą atmosferę!Na koniec składamy gratulacje i podziękowania drużynom reprezentującym OSP Drwinia oraz jej Naczelnikowi Bogdanowi Filipkowi za ogromny wkład pracy na rzecz rozwoju naszej jednostki.

Marcin Porębski