Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-10-14 12:08:28 przez system

Strażacy z wizytą w Saarlouis i w Luksemburgu

W dniach 5-9 października delegacja strażaków z powiatu bocheńskiego pod przewodnictwem komendanta powiatowego PSP w Bochni mł. bryg. Krzysztofa Kokoszki, uczestniczyła w wizycie roboczej w powiecie partnerskim Saarlouis w Niemczech.

Głównym celem wizyty było skorzystanie z doświadczeń niemieckich strażaków w zakresie organizowania drużyn młodzieżowych działających bardzo prężnie w strażach ochotniczych, zapoznanie się z działalnością ratowniczą straży niemieckich, jak również z zagrożeniami na terenie powiatu Saarlouis i ich zabezpieczaniem przez jednostki straży pożarnej. Dodatkowo delegacja odwiedziła jednostkę zawodowej straży pożarnej w Luksemburgu.

Podczas pobytu wizytowano kilkanaście jednostek ochotniczych i zawodowych straży pożarnych, nawiązano kontakty umożliwiające pozyskanie sprzętu oraz dalszą współpracę.

W wizycie udział wzięli strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni oraz strażacy jednostek i zarządów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu bocheńskiego. Strona niemiecka wykazała się gościnnością oraz bardzo dobrym zorganizowaniem wizyty.

Był to element szeroko zakrojonej współpracy między powiatami bocheńskim i Saarlouis, realizowanej w ramach Stowarzyszenia Partnerskiego Bochnia - Saarlouis i przy dużym wsparciu Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka.