Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2008-10-23 04:07:51 przez system

Strażnicy na hulajnogach?

Niezupełnie. Dzisiaj po raz pierwszy bocheńscy strażnicy miejscy mieli okazję zapoznać się z przebojem komunikacyjnym ostatnich lat, czyli pojazdem Segway. Dwa Segway?e bocheńska SM dostała do przetestowania przez polskiego dystrybutora tych pojazdów.

ak wiele wynalazków wyprzedzających swoje czasy Segway jest często błędnie odbierany — jako zabawka, czy gadżet. Ale to błędne odczucie - Segway jest jak najbardziej poważnym środkiem transportu, dostosowanym do współczesnych wymagań.
Segway wykorzystywany jest najczęściej wszędzie tam, gdzie do codziennych obowiązków należy ciągłe przemieszczenie się. Poruszając się z prędkością trzy razy większą niż przeciętny człowiek, oszczędza czas i pieniądze (gdyż wiele zadań wymagających ruchu można po prostu zrobić szybciej), zaś jego konstrukcja umożliwia mu bezpieczną pracę w miejscach, gdzie nie można poruszać się samochodem. Najnowsza generacja pojazdów Segway zasilana jest nowoczesnym bateriami litowo-jonowymi, które umożliwiają przejechanie blisko 40 km z jednego cyklu ładowania (w zależności od wagi kierowcy, stylu jazdy, ukształtowania terenu oraz warunków atmosferycznych).

Segway jest idealnym narzędziem dla funkcjonariuszy policji, straży miejskiej i służb ochrony. Obecnie ponad 150 jednostek policji, straży miejskich oraz firm ochroniarskich wykorzystuje go w codziennej pracy do patrolowania portów lotniczych, dworców kolejowych, centrów handlowych czy też rejonów skupisk turystycznych niedostępnych dla samochodów.
Może więc jest to odpowiednia pora, by i Bochnia wzbogaciła się o taki pojazd, gdyż relatywnie wysokie koszty jego zakupu są rekompensowane przez minimalne koszty utrzymania?