Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-07-19 16:55:53 przez KacperGlod

Święto bocheńskiej policji w Łapanowie - ZDJĘCIA

Na płycie Rynku w Łapanowie odbył się uroczysty apel związany z powiatowymi obchodami 104-rocznicy powstania Policji Państwowej.
Zgodnie z policyjnym ceremoniałem dowódca uroczystości komisarz Tomasz Dymura złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia apelu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie Nadinspektorowi Michałowi Ledzionowi. Następnie poczet sztandarowy dokonał podniesienia Flagi Państwowej, a biorący udział w uroczystości mundurowi oraz zebrani goście odśpiewali Hymn Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas dalszej częściej apelu głos zabrali Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie Nadinspektor Michał Ledzion oraz Komendant Powiatowy Policji w Bochni inspektor Jerzy Polczyk. Szefowie małopolskiej i bocheńskiej Policji w swoich przemówieniach podziękowali policjantom za ich codzienny trud i zaangażowanie oraz pogratulowali wszystkim awansowanym i wyróżnionym funkcjonariuszom.

Następnie zostały odczytane i wręczone policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W bieżącym roku awanse te przyznano 30 funkcjonariuszom w tym:
- 4 w korpusie oficerów,
- 14 w korpusie aspirantów,
- 10 w korpusie podoficerów,
- 3 w korpusie szeregowych.

Podczas apelu w wręczono także medale 30-lecia Powstania NSZZ Policjantów oraz brązowy krzyż którymi odznaczono czterech policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Fot. P. Salamon | Starostwo Powiatowe w Bochni