Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-07-05 23:52:20 przez KacperGlod

Święto Ulicy Solnej. Zobacz, jak wyglądało wydarzenie - ZDJĘCIA

30 czerwca, mogliśmy na chwilę przenieść się do czasów, kiedy to Bochni nadano prawa miejskie. Doskonałą okazją ku temu było zorganizowane w piątkowe popołudnie po raz pierwszy Święto Ulicy Solnej.

Wydarzenie otworzył burmistrz miasta Stefan Kolawiński, który powitał zgromadzoną na ulicy Solnej publiczność oraz przekazał na ręce pary książęcej symboliczny klucz do naszego miasta.

Następnie dzieci i młodzież z Miejskiego Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka” wystawiły spektakl teatralny „Legendę o św. Kindze”. Po nim rozpoczęło się wspólne czytanie Aktu Lokacyjnego Bochni. Najbardziej uważni słuchacze mogli zdobyć atrakcyjne nagrody uczestnicząc w konkursie ze znajomości tego dokumentu.

Dla całych rodzin przygotowano zabawy i gry edukacyjne. Odbyły się również warsztaty plastyczne oraz kiermasz przygotowany przez przedsiębiorców i mieszkańców z ulicy Solnej. Nie mogło zabraknąć również czegoś dla podniebienia

Wydarzenie zakończył koncert Agnieszki Grochowicz.

/media/user/images/upload/Lipiec/Lipiec 2023/SwietoUlicySolnej.jpg

Organizatorami i partnerami wydarzenia byli: Miejski Dom Kultury w Bochni, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Miejskie Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka”, Społem PSS w Bochni, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bochni, Kopalnia Soli Bochnia, Szkoła Języka Angielskiego Helen Doron, Aloesowe Centrum Zdrowia i Urody, Piekarnia i Cukiernia Chantilly, Galeria Kopalnia Sztuki, Planeta Kawy, Cafe Cukiernia Galeria Osobliwości, Pompy ciepła Leste Green, Fryzjer Anna.

Fot. UM Bochnia